Pimentel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pimentel
Qytet
Vendndodhja
 Pimentel is located in Itali
 Pimentel
 Pimentel
39°29′10″V 9°03′54″L / 39.486°V 9.065°L / 39.486; 9.065Koordinatat: 39°29′10″V 9°03′54″L / 39.486°V 9.065°L / 39.486; 9.065
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.97 km2
Lartësia 154 m (m.n.d.)
Popullsia 1.171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pimentel (Pramantèllu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 14.97 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 154 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.171 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]