Orroli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Orroli
Qytet
Vendndodhja
 Orroli is located in Itali
 Orroli
 Orroli
39°41′31″V 9°15′00″L / 39.692°V 9.250°L / 39.692; 9.250Koordinatat: 39°41′31″V 9°15′00″L / 39.692°V 9.250°L / 39.692; 9.250
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.59 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 2.267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Orroli (Arròlli, Arròli) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 75.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 550 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.267 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Orroli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale