Calasetta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Calasetta
Qytet
Vendndodhja
 Calasetta is located in Itali
 Calasetta
 Calasetta
39°06′36″V 8°22′05″L / 39.110°V 8.368°L / 39.110; 8.368Koordinatat: 39°06′36″V 8°22′05″L / 39.110°V 8.368°L / 39.110; 8.368
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.06 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 2.923 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09011
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Calasetta (Câdesédda, Cal' e Sèda) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.06 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 9 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.923 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]