San Giovanni Suergiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Giovanni Suergiu
Qytet
noform
Pamje nga San Giovanni Suergiu
Vendndodhja
 San Giovanni Suergiu is located in Itali
 San Giovanni Suergiu
 San Giovanni Suergiu
39°06′36″V 8°31′19″L / 39.110°V 8.522°L / 39.110; 8.522Koordinatat: 39°06′36″V 8°31′19″L / 39.110°V 8.522°L / 39.110; 8.522
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.37 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 6.055 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Giovanni Suergiu (Santu Giuànni Suèrgiu, SantuJuanniSruèxu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 72.37 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 16 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.055 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]