Dolianova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Dolianova
Qytet
Vendndodhja
 Dolianova is located in Itali
 Dolianova
 Dolianova
39°22′41″V 9°10′41″L / 39.378°V 9.178°L / 39.378; 9.178Koordinatat: 39°22′41″V 9°10′41″L / 39.378°V 9.178°L / 39.378; 9.178
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.31 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 9.699 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09041
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Dolianova (Patiòlla) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 84.31 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 212 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 9.699 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]