Tratalias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tratalias
Qytet
Vendndodhja
 Tratalias is located in Itali
 Tratalias
 Tratalias
39°06′07″V 8°34′44″L / 39.102°V 8.579°L / 39.102; 8.579Koordinatat: 39°06′07″V 8°34′44″L / 39.102°V 8.579°L / 39.102; 8.579
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 1.085 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tratalias (Tratalìas) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 17 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.085 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]