Armungia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Armungia
Qytet
noform
Pamje nga Armungia
Vendndodhja
 Armungia is located in Itali
 Armungia
 Armungia
39°31′16″V 9°22′52″L / 39.521°V 9.381°L / 39.521; 9.381Koordinatat: 39°31′16″V 9°22′52″L / 39.521°V 9.381°L / 39.521; 9.381
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.75 km2
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Popullsia 474 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Armungia (Armùngia, Armùnja) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 54.75 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 366 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 474 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]