Sant'Antioco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sant'Antioco
Qytet
Vendndodhja
 Sant'Antioco is located in Itali
 Sant'Antioco
 Sant'Antioco
39°03′54″V 8°27′11″L / 39.065°V 8.453°L / 39.065; 8.453Koordinatat: 39°03′54″V 8°27′11″L / 39.065°V 8.453°L / 39.065; 8.453
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.9 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sant'Antioco (Santu Antiògu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 87.9 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.272 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]