Villasimius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villasimius
Qytet
Vendndodhja
 Villasimius is located in Itali
 Villasimius
 Villasimius
39°08′31″V 9°31′12″L / 39.142°V 9.520°L / 39.142; 9.520Koordinatat: 39°08′31″V 9°31′12″L / 39.142°V 9.520°L / 39.142; 9.520
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.97 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 3.711 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09049
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villasimius (Crabonàxa) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 57.97 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 49 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.711 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]