Donori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Donori
Qytet
noform
Pamje nga Donori
Vendndodhja
 Donori is located in Itali
 Donori
 Donori
39°25′52″V 9°07′34″L / 39.431°V 9.126°L / 39.431; 9.126Koordinatat: 39°25′52″V 9°07′34″L / 39.431°V 9.126°L / 39.431; 9.126
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.31 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 2.094 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Donori (Donòri) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 35.31 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 141 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.094 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Donori – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale