Musei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Musei
Qytet
Vendndodhja
 Musei is located in Itali
 Musei
 Musei
39°18′07″V 8°40′01″L / 39.302°V 8.667°L / 39.302; 8.667Koordinatat: 39°18′07″V 8°40′01″L / 39.302°V 8.667°L / 39.302; 8.667
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.27 km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 1.528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Musei (Mùsei) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 20.27 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 119 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.528 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Musei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale