Mandas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mandas
Qytet
Vendndodhja
 Mandas is located in Itali
 Mandas
 Mandas
39°39′18″V 9°07′44″L / 39.655°V 9.129°L / 39.655; 9.129Koordinatat: 39°39′18″V 9°07′44″L / 39.655°V 9.129°L / 39.655; 9.129
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.02 km2
Lartësia 457 m (m.n.d.)
Popullsia 2.192 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mandas (Màndas) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 45.02 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 457 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.192 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mandas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale