Furtei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Furtei
Qytet
Vendndodhja
 Furtei is located in Itali
 Furtei
 Furtei
39°33′43″V 8°56′49″L / 39.562°V 8.947°L / 39.562; 8.947Koordinatat: 39°33′43″V 8°56′49″L / 39.562°V 8.947°L / 39.562; 8.947
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.11 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 1.629 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Furtei (Futèi) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.11 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 90 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.629 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Furtei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale