Sanluri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sanluri
Qytet
noform
Pamje nga Sanluri
Vendndodhja
 Sanluri is located in Itali
 Sanluri
 Sanluri
39°33′40″V 8°53′56″L / 39.561°V 8.899°L / 39.561; 8.899Koordinatat: 39°33′40″V 8°53′56″L / 39.561°V 8.899°L / 39.561; 8.899
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.23 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 8.504 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09025
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sanluri (Seddòri) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 84.23 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 135 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.504 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sanluri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale