Seulo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Seulo
Qytet
Vendndodhja
 Seulo is located in Itali
 Seulo
 Seulo
39°52′08″V 9°14′10″L / 39.869°V 9.236°L / 39.869; 9.236Koordinatat: 39°52′08″V 9°14′10″L / 39.869°V 9.236°L / 39.869; 9.236
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.79 km2
Lartësia 797 m (m.n.d.)
Popullsia 829 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Seulo (Seùlu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 58.79 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 797 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 829 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Seulo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale