Fluminimaggiore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Fluminimaggiore
Qytet
Vendndodhja
 Fluminimaggiore is located in Itali
 Fluminimaggiore
 Fluminimaggiore
39°26′17″V 8°29′53″L / 39.438°V 8.498°L / 39.438; 8.498Koordinatat: 39°26′17″V 8°29′53″L / 39.438°V 8.498°L / 39.438; 8.498
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.18 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 2.882 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Fluminimaggiore (Frùmini Majòri) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 108.18 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 63 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.882 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]