Las Plassas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Las Plassas
Qytet
Vendndodhja
 Las Plassas is located in Itali
 Las Plassas
 Las Plassas
39°40′48″V 8°59′06″L / 39.680°V 8.985°L / 39.680; 8.985Koordinatat: 39°40′48″V 8°59′06″L / 39.680°V 8.985°L / 39.680; 8.985
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.04 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 240 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Las Plassas (Is Pràtzas) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.04 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 148 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 240 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]