Teulada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Teulada
Qytet
noform
Pamje nga Teulada
Vendndodhja
 Teulada is located in Itali
 Teulada
 Teulada
38°58′01″V 8°46′19″L / 38.967°V 8.772°L / 38.967; 8.772Koordinatat: 38°58′01″V 8°46′19″L / 38.967°V 8.772°L / 38.967; 8.772
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 246.19 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 3.604 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09019
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Teulada (Teulàda) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 246.19 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 50 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.604 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Teulada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale