Suelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Suelli
Qytet
Vendndodhja
 Suelli is located in Itali
 Suelli
 Suelli
39°33′40″V 9°07′52″L / 39.561°V 9.131°L / 39.561; 9.131Koordinatat: 39°33′40″V 9°07′52″L / 39.561°V 9.131°L / 39.561; 9.131
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.2 km2
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Popullsia 1.103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Suelli (Suèddi) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.2 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 256 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.103 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Suelli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale