Sadali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sadali
Qytet
Vendndodhja
 Sadali is located in Itali
 Sadali
 Sadali
39°48′47″V 9°16′23″L / 39.813°V 9.273°L / 39.813; 9.273Koordinatat: 39°48′47″V 9°16′23″L / 39.813°V 9.273°L / 39.813; 9.273
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.61 km2
Lartësia 765 m (m.n.d.)
Popullsia 988 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sadali (Sàdili) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 49.61 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 765 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 988 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sadali – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale