Turri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Turri
Qytet
noform
Pamje nga Turri
Vendndodhja
 Turri is located in Itali
 Turri
 Turri
39°42′14″V 8°54′58″L / 39.704°V 8.916°L / 39.704; 8.916Koordinatat: 39°42′14″V 8°54′58″L / 39.704°V 8.916°L / 39.704; 8.916
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 422 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Turri (Tùrri) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 9.6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 164 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 422 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Turri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale