Goni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Goni
Qytet
Vendndodhja
 Goni is located in Itali
 Goni
 Goni
39°34′41″V 9°17′06″L / 39.578°V 9.285°L / 39.578; 9.285Koordinatat: 39°34′41″V 9°17′06″L / 39.578°V 9.285°L / 39.578; 9.285
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.6 km2
Lartësia 383 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Goni (Gòni) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.6 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 383 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 483 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Goni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale