Guamaggiore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Guamaggiore
Qytet
Vendndodhja
 Guamaggiore is located in Itali
 Guamaggiore
 Guamaggiore
39°34′05″V 9°04′26″L / 39.568°V 9.074°L / 39.568; 9.074Koordinatat: 39°34′05″V 9°04′26″L / 39.568°V 9.074°L / 39.568; 9.074
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.8 km2
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Popullsia 984 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Guamaggiore (Gomajòri) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.8 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 199 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 984 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]