Vallermosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Vallermosa
Qytet
Vendndodhja
 Vallermosa is located in Itali
 Vallermosa
 Vallermosa
39°21′47″V 8°47′46″L / 39.363°V 8.796°L / 39.363; 8.796Koordinatat: 39°21′47″V 8°47′46″L / 39.363°V 8.796°L / 39.363; 8.796
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.75 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 1.932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Vallermosa (Biddaramòsa) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 61.75 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 70 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.932 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]