Villaperuccio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villaperuccio
Qytet
noform
Pamje nga Villaperuccio
Vendndodhja
 Villaperuccio is located in Itali
 Villaperuccio
 Villaperuccio
39°06′40″V 8°40′12″L / 39.111°V 8.670°L / 39.111; 8.670Koordinatat: 39°06′40″V 8°40′12″L / 39.111°V 8.670°L / 39.111; 8.670
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.43 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 1.101 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villaperuccio (Sa Baronìa) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.43 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 68 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.101 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]