Iglesias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Iglesias
Qytet
noform
Pamje nga Iglesias
Vendndodhja
 Iglesias is located in Itali
 Iglesias
 Iglesias
39°18′36″V 8°32′13″L / 39.310°V 8.537°L / 39.310; 8.537Koordinatat: 39°18′36″V 8°32′13″L / 39.310°V 8.537°L / 39.310; 8.537
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 208.23 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 26.992 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09016
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Iglesias (Igrèsias, Bidd 'e Crèsia) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 208.23 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 200 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 26.992 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]