Ussana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ussana
Qytet
Vendndodhja
 Ussana is located in Itali
 Ussana
 Ussana
39°23′35″V 9°04′26″L / 39.393°V 9.074°L / 39.393; 9.074Koordinatat: 39°23′35″V 9°04′26″L / 39.393°V 9.074°L / 39.393; 9.074
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.82 km2
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ussana (Ùssana) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 32.82 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 97 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.198 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ussana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale