Serdiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Serdiana
Qytet
Vendndodhja
 Serdiana is located in Itali
 Serdiana
 Serdiana
39°22′26″V 9°09′29″L / 39.374°V 9.158°L / 39.374; 9.158Koordinatat: 39°22′26″V 9°09′29″L / 39.374°V 9.158°L / 39.374; 9.158
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.71 km2
Lartësia 171 m (m.n.d.)
Popullsia 2.650 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Serdiana (Serdìana) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 55.71 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 171 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.650 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]