Genuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Genuri
Qytet
Vendndodhja
 Genuri is located in Itali
 Genuri
 Genuri
39°44′38″V 8°55′23″L / 39.744°V 8.923°L / 39.744; 8.923Koordinatat: 39°44′38″V 8°55′23″L / 39.744°V 8.923°L / 39.744; 8.923
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 330 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Genuri (Giaùni, Jaùni) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 7.52 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 230 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 330 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Genuri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale