Villanovaforru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villanovaforru
Qytet
noform
Pamje nga Villanovaforru
Vendndodhja
 Villanovaforru is located in Itali
 Villanovaforru
 Villanovaforru
39°37′55″V 8°52′08″L / 39.632°V 8.869°L / 39.632; 8.869Koordinatat: 39°37′55″V 8°52′08″L / 39.632°V 8.869°L / 39.632; 8.869
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.93 km2
Lartësia 324 m (m.n.d.)
Popullsia 672 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villanovaforru (Biddanòa de Fòrru) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 10.93 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 324 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 672 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]