San Vito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Vito
Qytet
noform
Pamje nga San Vito
Vendndodhja
 San Vito is located in Itali
 San Vito
 San Vito
39°26′28″V 9°32′24″L / 39.441°V 9.540°L / 39.441; 9.540Koordinatat: 39°26′28″V 9°32′24″L / 39.441°V 9.540°L / 39.441; 9.540
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 231.64 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 3.659 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Vito (Santu Ìdu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 231.64 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.659 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]