Villasalto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villasalto
Qytet
Vendndodhja
 Villasalto is located in Itali
 Villasalto
 Villasalto
39°29′35″V 9°23′24″L / 39.493°V 9.390°L / 39.493; 9.390Koordinatat: 39°29′35″V 9°23′24″L / 39.493°V 9.390°L / 39.493; 9.390
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 130.36 km2
Lartësia 502 m (m.n.d.)
Popullsia 1.052 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villasalto (Biddesàtu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 130.36 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 502 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.052 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]