Barumini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Barumini
Qytet
Vendndodhja
 Barumini is located in Itali
 Barumini
 Barumini
39°42′11″V 9°00′11″L / 39.703°V 9.003°L / 39.703; 9.003Koordinatat: 39°42′11″V 9°00′11″L / 39.703°V 9.003°L / 39.703; 9.003
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.4 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 1.276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09021
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Barumini (Barùmini) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.4 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 202 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.276 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]