Ussaramanna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ussaramanna
Qytet
noform
Pamje nga Ussaramanna
Vendndodhja
 Ussaramanna is located in Itali
 Ussaramanna
 Ussaramanna
39°41′28″V 8°54′29″L / 39.691°V 8.908°L / 39.691; 8.908Koordinatat: 39°41′28″V 8°54′29″L / 39.691°V 8.908°L / 39.691; 8.908
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.76 km2
Lartësia 157 m (m.n.d.)
Popullsia 547 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09020
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ussaramanna (Soramànna) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 9.76 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 157 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 547 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]