Villacidro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villacidro
Qytet
noform
Pamje nga Villacidro
Vendndodhja
 Villacidro is located in Itali
 Villacidro
 Villacidro
39°27′25″V 8°44′31″L / 39.457°V 8.742°L / 39.457; 8.742Koordinatat: 39°27′25″V 8°44′31″L / 39.457°V 8.742°L / 39.457; 8.742
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 183.48 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 14.076 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09039
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villacidro (Biddade Cidru, Biddexìdru) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 183.48 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 267 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 14.076 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]