Villanova Tulo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villanova Tulo
Qytet
Vendndodhja
 Villanova Tulo is located in Itali
 Villanova Tulo
 Villanova Tulo
39°46′48″V 9°12′47″L / 39.780°V 9.213°L / 39.780; 9.213Koordinatat: 39°46′48″V 9°12′47″L / 39.780°V 9.213°L / 39.780; 9.213
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.45 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 1.095 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villanova Tulo (Biddanòa'e Tùlu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 40.45 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 600 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.095 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]