Silius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Silius
Qytet
Vendndodhja
 Silius is located in Itali
 Silius
 Silius
39°30′58″V 9°17′35″L / 39.516°V 9.293°L / 39.516; 9.293Koordinatat: 39°30′58″V 9°17′35″L / 39.516°V 9.293°L / 39.516; 9.293
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.36 km2
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Popullsia 1.192 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09040
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Silius (Silìus) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.36 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 585 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.192 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Silius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale