Villasor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villasor
Qytet
noform
Pamje nga Villasor
Vendndodhja
 Villasor is located in Itali
 Villasor
 Villasor
39°22′48″V 8°56′28″L / 39.380°V 8.941°L / 39.380; 8.941Koordinatat: 39°22′48″V 8°56′28″L / 39.380°V 8.941°L / 39.380; 8.941
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.79 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 6.929 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09034
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villasor (Bidd'e Sòrris) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 86.79 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 25 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.929 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]