Guspini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Guspini
Qytet
noform
Pamje nga Guspini
Vendndodhja
 Guspini is located in Itali
 Guspini
 Guspini
39°32′20″V 8°37′34″L / 39.539°V 8.626°L / 39.539; 8.626Koordinatat: 39°32′20″V 8°37′34″L / 39.539°V 8.626°L / 39.539; 8.626
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenja
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 174.67 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 11.870 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal  09036
Prefiksi  070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Guspini (sardisht Gùspini) është komunë e ItalisëProvincën e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 174.67 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 130 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.870 banorë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Guspini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale