Buggerru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Buggerru
Qytet
Vendndodhja
 Buggerru is located in Itali
 Buggerru
 Buggerru
39°23′56″V 8°24′04″L / 39.399°V 8.401°L / 39.399; 8.401Koordinatat: 39°23′56″V 8°24′04″L / 39.399°V 8.401°L / 39.399; 8.401
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.33 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 1.068 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Buggerru (Bugèrru) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.33 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 51 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.068 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]