Decimoputzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Decimoputzu
Qytet
Vendndodhja
 Decimoputzu is located in Itali
 Decimoputzu
 Decimoputzu
39°20′06″V 8°54′50″L / 39.335°V 8.914°L / 39.335; 8.914Koordinatat: 39°20′06″V 8°54′50″L / 39.335°V 8.914°L / 39.335; 8.914
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.77 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 4.371 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Decimoputzu (Deximupùtzu) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 44.77 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 17 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.371 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]