San Sperate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Sperate
Qytet
Vendndodhja
 San Sperate is located in Itali
 San Sperate
 San Sperate
39°21′25″V 9°00′29″L / 39.357°V 9.008°L / 39.357; 9.008Koordinatat: 39°21′25″V 9°00′29″L / 39.357°V 9.008°L / 39.357; 9.008
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.24 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 8.312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09026
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Sperate (Santu Sparàu) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 26.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 41 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.312 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]