Perdaxius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Perdaxius
Qytet
noform
Pamje nga Perdaxius
Vendndodhja
 Perdaxius is located in Itali
 Perdaxius
 Perdaxius
39°09′40″V 8°36′43″L / 39.161°V 8.612°L / 39.161; 8.612Koordinatat: 39°09′40″V 8°36′43″L / 39.161°V 8.612°L / 39.161; 8.612
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardenjas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.5 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 1.455 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Perdaxius (Perdàxius) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 29.5 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 98 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.455 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]