Provinca e Ternit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Ternit
Provincia di Terni
Stema zyrtare e Provinca e Ternit
Map Province of Terni.svg
Popullsia
 • Total234,383
Faqja zyrtarewww.provincia.terni.it

Provinca e Ternit (italisht: Provincia di Terni) është një krahinë italiane e Umbrias dhe ka 234,383 banorë. Ajo është themeluar në vitin 1927 duke u shkëputur nga Provinca e Peruxhias.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.