Provinca e Trevizos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Trevizos
Provincia di Treviso
Treviso posizione.png
Popullsia
 • Total(2.010) 888 249
Faqja zyrtarewww.provincia.treviso.it

Provinca e Trevizos është një provincë italiane e VenetosItali, me kryeqytet Treviso.

Ajo kufizohet në veri nga Provinca e Belunos, në lindje nga Provinca e Pordenones (Friuli-Venecia Xhulia), në jug nga Provinca e Venecias dhe Provinca e Padovës dhe në perëndim nga Provinca e Viçencës.


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.