Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca e Foxhës"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Provinca e Foxhias kufizohet në perëndim me [[Provinca e Kampobasos|Provincën e Kampobasos]] ([[Molise|Rajoni i Molises]]) dhe [[Provinca e Beneventos|Provincën e Beneventos]] ([[Kampania|Rajoni i Kampanias]]), në jug me [[Provinca e Avelinos|Provincën e Avelinos]] ([[Kampania|Rajoni i Kampanias]]) dhe [[Provinca e Potencës|Provincën e Potencës]] ([[Bazilikata|Rajoni i Bazilikatës]]), në jug-lindje me [[Provinca e Barletta-Andria-Tranit|Provincën e Barletta-Andria-Tranit]] dhe në lindje laget nga [[Deti Adriatik]]. Në territorin e provincës bën pjesë edhe arqipelagu i Ishujve Tremiti.
 
{{Provincat e Italisë}}
 
 
 
[[Kategoria:Provincat e Italisë]]

Menyja e navigimit