Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Materës"

Jump to navigation Jump to search
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Provincë (Italia)
|Provinca = Provinca e Materës
|Emri name Italisht = Provincia di Matera
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
|Pamje image_skyline =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 3.446
|Popullsia population_total = 203.803
|Dendësia = 59,14
<!-- Të dhëna-->
|Kodi Postalpostal_code = 75100, 75010-75029
|Prefiksi = 0835
|Faqja Zyrtare = [http://www.provincia.matera.it/ www.provincia.matera.it]
<!--Harta-->
|Harta_foto image_map = Map Province of Matera.svg
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
}}
 

Menyja e lëvizjeve