Birkena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bircenna)
Shko te: navigacion, kërko

Bircenna ka qene princeshë Ilire bija e mbretit Bardhyli.Ajo ishte motër e Bardhyli II dhe halle apo teze e Cleitus ilir.[1]

References[redakto | redakto tekstin burimor]

See also[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Illyria & Illyrians