Dallime mes rishikimeve të "Juli I"

Jump to navigation Jump to search
5 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Importim automatik i artikullit. Shiko projektin WP:PV *** existing text overwritten ***)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Kartela Papë
| emri = Papa Juli I
| figura = [[FileSkeda:Iulius I.jpg|250px|]]
| legjenda =
| titulli = papa i 35 i Kishës Katolike
| firma =
}}
'''Papa Juli I''' ( l. ?, [[Roma]] - v. [[12 prill]] [[352]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 35 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[6 shkurt]] [[337]] dhe deri më [[12 prill]] [[352]]. Paraardhës i tij ishte [[Papa Marku]], ndërsa pasardhësi [[Papa Liberi]].
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e papëve]]
* [[Vatikani]]
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat| Julius I }}
* {{en}} [http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2013/feb/13/popes-full-list Lista e të gjithë papëve] nga gazeta Guardian.
 
== Referenca ==
<references/>
 

Menyja e lëvizjeve