Gregori IV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Papa Gregori IV
Greg4papa.jpg
papa i 101 i Kishës Katolike
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Zgjedhja dhjetor 827
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Shenjtërimi 29 mars 828
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Fundi papatit 25 janar 844
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Paraardhësi papa Valentini
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Pasardhësi papa Serxhio II
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Lindja Roma, ?
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Vdekja 25 janar 844
style="Stampa:Infobox vendbanim/Stili Rresht" | Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Papa Gregori IV ( l. ?, Roma - v. 25 janar 844, ) ishte papa i 101 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhjetor 827 dhe deri më 25 janar 844. Paraardhës i tij ishte papa Valentini, ndërsa pasardhësi papa Serxhio II.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Valentini
Papë
dhjetor 82725 janar 844
Pasardhësi 
papa Serxhio II